“Tallinn on linn, kus ühe pühadeaja sisse mahub koguni kaks rahulikku jõuluaega – üks enne ja teine pärast aastavahetuse melu. Sellest, et erinevad Tallinna elanikud tähistavad jõule pisut erineval ajal, saab linn ja linnaruum üksnes võita, sest üksteise traditsioonidest osasaamine ja nende mõistmine loob sidet ja kasvatab headust,” ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. “Koosolemine ja üksteise mõistmine muudab meid tugevamaks ning rikastab meie maailmapilti,” lisas Haukanõmm.
7. jaanuaril 2022 tähistati Raekoja platsil kontserdiga õigeusu jõule.
Raekoja platsil õigeusu jõulude tähistamise tähtsust rõhutas asjaolu, et tervituskõnega esinesid nii Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Eugeni kui ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Ürituse korraldas Kesklinna valitsus koostöös Vene Kultuurikeskusega. Õhtut juhtis keskuse direktor, näitleja ja lavastaja Eduard Toman.
Umbes tund aega kestva kontserdi kavas olid jõululaulud ja talvetantsud. Esinesid Vene Kultuurikeskuse ja Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liidu kollektiivid – koreograafiastuudio ENTREÉ, vokaal- ja kooristuudio Allegro, show-ballet “Visavi”, segakoor Russ ja Kammerkoor Elegia, folklooriansambel Bõlitsa ning tantsuansambel Sirin.
“Eestis eksisteerib kaks samaväärset enam-vähem võrdselt arvukat kristlikku kogukonda. Luterlased ja katoliiklased tähistavad jõule 25. detsembril ning õigeusklikud 7. jaanuaril. Katoliku jõulud on meil erinevalt õigeusklikest riigipüha. Sellega seoses äratab siirast lugupidamist Tallinna Kesklinna valitsuse algatus tähistada õigeusu püha jõulukontserdiga Raekoja platsil. Vene Kultuurikeskus võttis ettepaneku sellest üritusest osa võtta hea meelega vastu,” ütles Vene Kultuurikeskuse direktor Eduard Toman.
Foto: Oleg Bessedin
Allikas: Pealinn.ee