Moskva Patriarhaadi Eesti
Õigeusu Kirik

Эстонская Православная Церковь
Московского Патриархата

Tallinnas asetati nurgakivi Püha Johannese Kooli kodukirikule

9. oktoobril 2021 asetati Tallinnas nurgakivi kerkiva Püha Johannese Kooli hoone kodukirikule, mis on pühendatud apostel Johannes Jumalasõnaõpetajale.
Koolimaja ning selle juurde kuuluva kodukiriku ehitus sai Kivimäe mändide all alguse juunis. Hoone avab uksed 2022. aasta septembris.
“Koolipere jaoks on ehitustööde algus ja kodukirikule nurgakivi panek suure sümboolse väärtusega samm,” ütles ligi 400 õpilasega Püha Johannese Kooli direktor Liivika Simmul.
„Meie kooli meeskonnal on ainulaadne võimalus ise luua sajanditeks püsima jääv arengukeskkond, mis lähtub hariduse terviklikkusest. Siin on oluline ka inimelu pühadust tunnustav vaim, mis hariduses väärtustab intellekti kõrval ka südant ning toob inimolu pürgimuste keskmesse vertikaalse dimensiooni. Kes on viibinud palvest puudutatud ruumides, küllap mõistab, kui palju võivad elu- ja õpikogemused neis olla tähendusrikkamad. Kooli kodukirik teenib nii koolipere kui kõiki huvilisi väljastpoolt, seda hooldab lähedalasuva Nõmme Ristija Johannese kiriku esipreester Toomas Hirvoja“ lisas Simmul.
Koolimaja juurde kuuluva kogukondliku kodukiriku kupli ning risti soetamist saab toetada igaüks, annetades veebilehel: https://anneta.pjk.ee. Suureks toeks on ka pisikesed püsiannetused.
Fotod: Sandor Liive

Интерактивные сферические панорамы храмов Эстонии
Православный русско-эстонский толковый словарь
Отдел социального служения
Отдел религиозного образования и катехизации
Издательство ЭПЦМП
Миссионерский отдел