Moskva Patriarhaadi Eesti
Õigeusu Kirik

Эстонская Православная Церковь
Московского Патриархата

Tallinnas toimub kolmandat korda festival “Ülestõusmispühade valgus Eestimaal”

Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Eugeni õnnistusel toimub Tallinnas mai alguses kolmandat korda festival “Ülestõusmispühade valgus Eestimaal”.

Festivali avab 1. mail 2023 kell 13:00 heategevuskontsert Tallinnas tegutseva Shanghai püha Johannese kooli toetuseks. Kontsert toimub Tallinna Jumalaema Kiirestikuulja ikooni kirikus (Loopealse pst 8).

Tallinna Huvikeskuse Kullo kooristuudio „Raduga“ ja Tallinna Neeva Aleksandri katedraali, Tallinna Nõmme Ristija Johannese kiriku, Tallinna Jumalaema Sündimise kiriku ning Tallinna Püha Nikolause kiriku kooride esituses kõlavad Ülestõusmispühadele pühendatud palve- ja rahvalaulud ning S. Rahmaninovi, P. Tšesnokovi, S. Degtjarjovi, A. Kastalski, T. Hirvoja jt vaimulikud kooriteosed.

Kontserdi erikülaliseks on Shanghai püha Johannese nimelise kooli õpilaste koor.

Shanghai ja San-Francisco püha Johannese nimeline kool on Tallinnas asuv erakool, mis avas oma uksed 1. septembril 2021 ja unistab 12 aasta jooksul kasvada täisväärtuslikuks 12. klassiliseks kooliks. Pärast kontserti saavad kõik huvilised Shanghai püha Johannese kooli esindajatega tutvuda ja kooli tegevusest põhjalikuma info saada.

7. mail 2023 toimub festivali raames kaks üritust:

kell 11:00 Kellamängu kontsert Tallinna Neeva Aleksandri katedraalis (Lossi plats 10).

Esinevad mitme Tallinna õigeusu kiriku kellalööjad: preester Grigori Borissov (Jumalaema Kiirestikuulja ikooni kirik), Andrei Zimarin (Neeva Aleksandri katedraal), Sergei Petrenko (Jumalaema Sündimise kirik) ja Jekaterina Kostoglodova (Jumalaema Kiirestikuulja ikooni kirik).

Pärast kontserti saavad kõik huvilised katedraali kellatornidesse pääseda, et kirikukellasid vaadata ja kellalööjatega rääkida.

kell 11:00 Ikooni maalimise tehnikaga tutvumine Tallinna Jumalaema Kiirestikuulja ikooni kirik (Loopealse pst 8).

Ikoonimaalija ja restauraator Anna Sviridetskaja tutvustab ikooni maalimise tehnikat ja ikooni loomiseks vajalikke materjale.

Sissepääs festivali üritustele on tasuta. Eelnev registreerimine pole vajalik.

Интерактивные сферические панорамы храмов Эстонии
Православный русско-эстонский толковый словарь
Отдел социального служения
Отдел религиозного образования и катехизации
Издательство ЭПЦМП
Миссионерский отдел