Moskva Patriarhaadi Eesti
Õigeusu Kirik

Эстонская Православная Церковь
Московского Патриархата

Raamatu «Südame avardamine» veebiesitlus 7. aprilli kell 17:00

Raamatu «Südame avardamine» esitlus toimub 7. aprilli kell 17:00 internetis. Esitlusel tutvustab raamatut ülempreester Toomas Hirvoja, katkeid loeb Rain Simmul. Muusikalised vahepalad Nõmme Ristija Johannese koguduse koori lauljatelt.
Kohtumispaik: https://pjk.pjk.ee/meetliivikasimmul (kood: tvp-bkzr-dro)

Äsja nägi ilmavalgust meie kooli kirjastuse uus pääsuke, arhimandriit Zachariase raamat “Südame avardamine”. See on silmapiiri ja südant avardav lugemine, eriti sobiv praegusesse paastu- ja peatsesse pühadeaega.
Selles raamatus räägib Inglismaal asuva püha Ristija Johannese kloostri munkpreester isa Zacharias oma vaimulike eelkäijate, Athose püha Siluani ja Essexi püha Sofroni elu ning õpetuse põhjal südamest kui vaimulikust kohast. Süda on vaimuliku elu keskus, kus inimene palub ja annab andeks ning tunneb igatsust, tänu ja rõõmu. Inimene leiab oma südame allaminemise tee kaudu, mis viib ühtlasi Jumala ja ligimeseni.
Pühade Siluani ja Sofroni vastu tuntava armastuse õhustikus toob isa Zacharias õigeusu varakambrist esile tõelisi rikkusi, tehes seda aga tasasel ja inimese vabadust austaval viisil. Isa Zachariase sõna ei käi peale ega moraliseeri, vaid lohutab ja julgustab seespidi. Eeskätt on see suunatud südamest südamesse.

Raamatu tõlkis Carl Eric Simmul, toimetasid ülempreester Toomas Hirvoja ja Aile Tooming ning kujundas Angelika Schneider.

Olete lahkesti oodatud südame avardamise tarkusest osa saama, olgugi, et virtuaalselt!

NB! Esitluspäeval saab seda kaunist, väärikat ja mahukat raamatut soodushinnaga (22 eurot) soetada ka Tervikliku Hariduse fondi e-poest (kohaletoimetamisega pakiautomaati): https://fond.pjk.ee/pood/sudame-avardamine
Muul ajal saab soodushinnaga raamatut osta koolis kohapeal. Ostusoovist andke palun teada aadressil roman.orusaar@pjk.ee .

Интерактивные сферические панорамы храмов Эстонии
Православный русско-эстонский толковый словарь
Отдел социального служения
Отдел религиозного образования и катехизации
Издательство ЭПЦМП
Миссионерский отдел